Systémy pro sady

Pokud použijete naše opěrné a protikroupové systémy již nemusíte
více investovat do modernizací či do lepší stability.

Opěrné konstrukce a protikroupové systémy pro sady

Protikroupové systémy s dřevěnými sloupy

Systémy pro sady

Protikroupové systémy s dřevěnými sloupy jsou jednou z několika variant realizací. Díky elasticitě dřevěných sloupů se doporučují pro všechny výstavby a nespornou výhodou je jednodušší montáž z důvodu lehčích materiálů a jednodušším postupům při přípravě realizace. Dřevěné sloupy jsou dodávány zásadně borovicové, tlakově mořené stupně IV. Při použití dřevěných sloupů na velkých plochách je celý systém bezpečnější i při délce řad více než 400m. Při silném krupobití nebo sněžení si dřevěná konstrukce lépe poradí se zatížením. Po mnoha vlastních zkušenostech nedochází ke škodám na konstrukci.


Protikroupové systémy s betonovými sloupy

Systémy pro vinice

Protikroupové systémy s betonovými sloupy se cenově vyplatí při délce nad 4,5 m. Používají se betonové sloupy přepínané, vibrované s počtem drátů 4x3 nebo 6x3 v závislosti na použití a průměru sloupu. Pro středové nabízíme sloupy 7x7, 7x8, 8x8. Pro krajové sloupy používáme sloupy 9x9, 8x12. Použití typů sloupů je v závislosti na rozloze jednotlivých konstrukčních bloků, délce řad a terénních podmínek. Nevýhodou betonového sloupu je jeho křehkost při nárazu mechanizace. Také je i komplikovanější výměna sloupů z důvodu větší váhy sloupu. Maximální délky řad jsou doporučeny o maximální délce 220 m a velikosti bloků jsou maximálně 12 hektarů.


Protikroupové systémy s betonovými a dřevěnými sloupy

Produkty

Nejlepší variantou v poměru cena, kvalita je použití kombinovaných sloupů. Pro středové používáme betonové sloupy 7x8 nebo 8x8. Jako krajové používáme silné borovicové o průměru vyšším než 12 cm na vrchním konci v závislosti na velikosti bloků a délce sloupů a řad. Protikroupový systém s kombinací je vhodný pro terénně nestálý povrch. Celý protikroupový systém je výběrem toho nejlepšího ze všech možností. Použití betonových sloupů splňuje podmínku dlouhodobé životnosti a dřevěné sloupy zajišťují zabezpečení při zatížení sněhem, kroupami, porušení mechanizací atd.

O nás

Jsme jediná profesionální firma na území ČR, která nabízí kompletní řešení opěrných konstrukcí pro trvalé kultury – sady. Základními materiály jsou dřevěné borovicové – tlakově mořené sloupy nebo betonové přepínané sloupy. Dle půdních podmínek doporučíme kotevní systémy včetně všech potřebných komponentů, které zajistí dlouhodobou životnost a pouze jednotnou investici v době stavby.

Pro stavbu nabízíme jednotlivé díly i celý systém. V případě potřeby je možné doplnit opěrnou konstrukci s drátěnkou protikroupovou sítí, což se využívá hlavně v době plné plodnosti.

Nákladné, mnohdy každoroční, investice do modernizace a zlepšení stability konstrukcí, díky naším řešením, odpadají. Dlouhá životnost a stabilita naší opěrné konstrukce jsou nespornými výhodami. Příčná fixace zajišťuje celkovou stabilitu opěrné konstrukce. Opěrná konstrukce tak zaručuje stoprocentní pevnost až do výše 6ti metrů.

Tvary vřetena a solax jsou ideální a doporučované pro tyto konstrukce. Opěrná konstrukce byla tak důkladně propracována, že je schopna snést zatížení více než 300 tun / ha.

Kontaktní informace

KRODES s.r.o.


Cerhýnky 136,
280 02 Cerhenice

  krodes@email.cz
IČO: 24283321
DIČ: CZ24283321
Spisová značka: C 192758 vedená u Městského soudu v Praze

Vedení obchodu EU a SNS, PR, logistika


Jiří Nedbal
  +420 603 265 970
  jiri.nedbal.ocngroup@email.cz

Obch. reprezentant st. Evropa a Balkán


Dis Petr Zavoral
  +420 734 158 228
  zavoral@ocngroup.cz

Obch. reprezentant - státy Ruska a SNS


Larisa Nezhinskaya
  +420 777 773 229
  krodessns@krodes.com

Tvorba projektů, kalkulací a technologií


Michal Nedbal
  +420 739 059 323

Vedení skladu


Tomáš Turecký
  +420 734 145 680

Administrativa


Markéta Donátová
  +420 734 837 183
  office@ocngroup.cz

Napište nám!